Beton Serim İşleriniz İçin
BETON PARLATMA
HİZMETLERİMİZ
BETON PARLATMA UYGULAMASI
Betonun en baştan başlanarak silim, honlama ve parlatma aşamalarının kusursuz bir şekilde yapılarak, granitten daha fazla veya diğer bir deyişle etraftaki tüm ışıkları yansıtabilecek seviyede mekanik olarak parlatılması ve pürüzsüz bir hale getirilmesi işlemidir. Bu uygulama ile rakip firmalar arasında ki, zaten var olan farkın, görünür bir şekilde ortaya koymaktadır. Beton yüzeyi öyle bir hal alır ki, kesinlikle tekerlek izi yapmaz, toz tutmaz ve çok daha hijyeniktir. Parlatılan zemin derinlik kattığından daha geniş ve ferah bir mekan oluşturulur. Temizlenmesi son derece kolay ve basittir. Su ve paspasla yıkanması yeterlidir.

SEAL UYGULAMASI
SEAL, beton parlatma uygulanmış yüzeyler üzerindeki mikro ölçekli gözenekleri kapatan, kaymazlık özelliğini arttıran ve zeminin parlaklığını çok daha uzun süre korumasını sağlayan kimyasal bir üründür. Beton parlatma uygulamasının son aşamasında yani yüzey mekanik olarak tam parlaklığa ulaştıktan sonra uygulanır. Ayrıca zemini mümkün olan en pürüzsüz hale getirdiği için otopark ve fabrikalarda zeminde oluşan otomobil veya forklift lastik izlerinin oluşumuna büyük oranda engel olur ve daha kolay temizlenmesini sağlar.
BETON SİLİMİ
Zemininize uyguladığınız beton, her ne kadar düzgün dökülürse dökülsün, pütürlü bir yüzeye sahip olacaktır. Pütürlü bu yüzey, üzerine yapılacak uygulamalar için engel teşkil eder. Sorunun bu noktasında uygulanacak en düşükmaliyetli ve en kaliteli çözüm ise beton silimi işlemidir. Beton silimi , özel makinalarla betonun bozuk üst yüzeyinin tıraşlanması, her uygulamaya müsait dümdüz bir yüzey yaratmayı sağlayan bir işlemdir.
NELER YAPIYORUZ ?

  • Beton Zemin Parlatma,
  • Beton Zemin Kazıma ve/veya Silme,
  • Beton Zemin Bakım,
  • Beton Zemin Renklendirme
AMACIMIZ

Beton zeminlerinizin görüntüsünü en üst düzeye çıkartmak bu sayede size hem ekonomik hem de dayanıklı yüzey zeminleri sunmaktır.

TOZUMAYI ENGELLEME

Sıvı yüzey sertleştirici ve beton parlatma uygulamasıyla boşluksuz bir beton meydana getirildiği için betonda tozumanın oluşmasına sebep vermez.

LEKE DAYANIMI-DAHA AZ BAKIM

Betonda yoğunlaştırma ve Seal uygulamasıyla, gözenekli betonu boşlukları doldurulmuş bir hale getirerek su, yağ ve diğer sıvıların zemine nüfuz etmesini engeller. Beton parlatma uygulaması yapılmış zeminler kompakt hale gelmiş yapısıyla leke oluşumunu, cilalamayı ortadan kaldırır.

YANSIMAYI VE ORTAM AYDINLIĞINI ARTIRMA

Ortam aydınlığının artması enerji maliyetlerini düşürürken zeminlerde benzersiz güzel bir görünüm kazandırır.

KAYMA DİRENCİNİN ARTMASI

Sıvı yüzey sertleştirici kullanımı, mekanik kazıma ve düzleştirme uygulamalarıyla zeminin sürtünme katsayısını arttırmış olacaktır.  Beton parlatma zeminin sürtünme katsayısını arttırmış olacaktır. Beton parlatma, OSHA standardı ASTM C 1028 (kaymazlık) gereksinimlerini betona kazandırır.

ÇEVRE DOSTU

Kullanılan kimyasallar VOC değer sınırlamaları içerisinde kalarak, o yapıların USGBC, LEED ve BREEAM sertifikalarına puan kazandırır.

ESKİ BETONLARIN PERFORMANSINI ARTTIRIR

Beton parlatma uygulamasıyla betonun üzerindeki bozuk kısım kazınıp temizlenerek zemini sertleştirerek darbe ve aşınma dayanımını arttırır.

LASTİK İZİ OLUŞUMUNU ENGELLEME

Bozuk, düzgün olmayan beton zemin, lastiklerin aşınmasına ve soyulmasına neden olur. Beton parlatma sistemi, derzleri ve betonu tesviyeye getirerek bu aşınmayı ortadan kaldırır.

ÜRETİMİN DURMASINA SEBEP OLMAZ

Kullanılan malzemeler nano teknolojik ürünler olduğundan kuruma ve kürlenme süreleri çok kısadır. Uygulama biter bitmez zemin hemen hizmete sunulabilir.
NEDEN BETON PARLATMA SİSTEMLERİ
ENDÜSTRİYEL ZEMİN
TİCARİ ZEMİN
BETON PARLATMA
DAYANIKLI BETON PARLATMA
Az parlak bitiş, Endüstriyel zeminler için düşünülebilir. Büyük mağazalar ve depolar gibi geniş alanları olan iç mekanlarda zemin işlevselliğinin öncelikli olduğu durumlarda tercih edilen bir uygulama yöntemidir. Sonuçta daha temiz ve daha güvenli bir çevre için endüstriyel zemin elde edilir.  Minimuma indirilmiş kullanım ömrü maliyeti, az bakım ihtiyacı ve yüksek dayanım beton parlatma sistemini bütün üretim tesisleri için avantajlı kılmaktadır.
Agregaların az çıktığı orta parlaklıkta uygulama bitişidir. Perakende mağazaları, işyerleri ve kamusal alanlarda iç mekan uygulamasıdır.
Ticari zemin uygulamasında estetik memnuniyetle beraber zeminin temizlenmesi ve bakımı kolay hacimler oluşturulur.

Faydaları

- Minimum kullanım ömrü maliyeti
- En ağır kullanım şartlarına karşı dayanıklı
- Kaymaya dirençli
- Lekelere, aşınmaya, yağlara ve tozumaya karşı dirençli
- Temizlemesi kolay

Faydaları

- Bakımı ve temizlenmesi kolay
- Lekelere dayanıklı
- Aşınma dayanımı
- Kayma direnci
- Minimum kullanım ömrü maliyeti

Beton parlatma silim ve parlatma makineleri ile zeminin tozumazlığı ve darbe dayanımını kazandıran sıvı lityum silikat yüzey sertleştiricilerinin beraber kullanıldığı bir sistemdir. Sonuçta, sertlik ve dayanıklılıkta artışın yanı sıra ister yerleşim yeri, ister ticari ve endüstriyel alanda olsun çarpıcı yansıtma özelliklerine sahip bir zemin elde edilir.

Beton parlatma yöntemi eski ve yeni zeminlerin temizlik ve bakım maliyetlerini düşürmekle kalmaz aynı zamanda estetik bir görünüm katarak dayanıklılığını arttırıp aşınmaya karşı güçlendirir.

Beton Parlatma silim ve parlatma makineleri ile zeminin tozumazlığı ve darbe dayanımını kazandıran sıvı lityum silikat yüzey sertleştiricilerinin beraber kullanıldığı bir sistemdir. Sonuçta, sertlik ve dayanıklılıkta artışın yanı sıra ister yerleşim yeri, ister ticari ve endüstriyel alanda olsun çarpıcı yansıtma özelliklerine sahip bir zemin elde edilir.

Beton parlatma yöntemi eski ve yeni zeminlerin temizlik ve bakım maliyetlerini düşürmekle kalmaz aynı zamanda estetik bir görünüm katarak dayanıklılığını arttırıp aşınmaya karşı güçlendirir.

GLOBALSAN GROUP  Yenişehir Mah. Mustafa Akyol Caddesi No:13 A2 Blok Daire :74 Kurtköy -Pendik/İstanbul
Tel: 0532 443 94 76 GSM: 0532 443 79 64
Email: info@globalsanbetonparlatma.com